Kolory, kolory… Które są naprawdę modne? / Colors, colors… Which of them are really “IN”?

fall 2013 fashion trends - color blocking

Jak połączyć kolory na co dzień aby czuć się dobrze w naszej skórze i … w ubraniach? Mamy dla Was świeże i inspirujące porady. Zwróćcie szczególną uwagę na biele, o których nieco wspomnimy w dzisiejszym artykule! Są naprawdę na TOPie!

How to combine colors for everyday to look and feel good in our skins and …clothes? We have fresh and inspiring tips for you in this post. Take a look at white colors for your clothing in the coming season. They’re really on TOP!

collage-red-and-black-fall-2013

Kolory na sezon jesienno-zimowy będą żywe i mocne. Czernie i szarości ciągle żądzą w modzie, a nasze inspiracje wyglądają obiecująco!

Colors during fall winter 2013/14 season are vivd and strong. There are blacks and greys still in fashion, but the inspirations look very promising!

stylediary1 blogspot.

Biele i kolory kremowe doskonale prezentują się w połączeniu z ciepłymi barwami. Takimi jak brązy, kolor ecru i złoto. Założenie kilku warstw ubrań i różnych objętości to też dobre rozwiązanie. Zróżnicój ubranie odcieniami białego i kości słoniowej. To jedne z najlepszych sposobów na ożywienie swojego wyglądu.

Whites and ceramy colors look good in warm combinations with bronzes, ecru and gold. It’s a good idea to put on mutltiple surfaces and volumes in white colors. You may also put on various shades of white and ivory. This way your garment will become “alive”.

a-white-fashion-12

white-fashion-19

Pomarańcze cały czas trzymają się mocno w czołówce najmodniejszych kolorów. Połącz je z brązami, bielą czy czernią, albo ubierz pomarańcz od stóp do głów. Pamiętaj, że kolory oranżu w połączeniu z jeansami to kombinacja bardzo sexy i bardzo na czasie! Złota biżuteria będzie tu kropką nad “i”.

Orange colors are still in fashion. Combine them with bronzes, whites or blacks. Golden jewelry will do great. It’s good to remember that orange shades combined with bright jeans are something sexy and wanted!

patternscolorsdesign wordpress com3

Jasne, żywe żółcienie, kolor fuksji oraz róż mogą być też noszone od stóp do głów. W ten sposób twoja sylwetka optycznie się wydłuży i sysmukli. Kto nie chciałby ubierać się tak na co dzień? Wypróbuj to rozwiązanie.

Bright, vivid yellow, fuchsia and pink colors should be combined in total looks. This way your silhouette will look longer and slimmer. Try it!

patternscolorsdesign wordpress com4

Odcienie niebieskiego to też dobry wybór na ten sezon. Szukaj ciemnych granatowych swetrów i golfików. I nie zapominaj o jeansach – każdy odcień jest pożądany i można go łączyć ze wszystkimi innymi kolorami. W ten sposób łatwo osiągniesz doskonały wygląd.

All shades of blue are wanted in fashion as well. Look for dark blue sewaters, turtle necks and blue jeans. Once you get them, combine with all colors. You’ll always look hot and in fashion.

patternscolorsdesign wordpress com2

Szmaragdowa zieleń to prawdziwe coś na jesień tego roku. Możesz ją zestawiać z jasnym kolorem ecru, szarościami, niebieskim i złotą biżuterią. Wszystkie ubrania i dodatki w tym kolorze to prawdziwy hit!

Emerald greens are a real something especially during fall 2013. You can combine it with bright ecru, greys, black and golden jewelry. All garments or accessories in this color are wanted this season!

clubfashionista

kimkardashian celebuzz

sssourabh

stylesight

Advertisements

Wpisz swoje imię i skomentuj...\ Type your name and leave a Reply...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s