Z czym nosić gorset? Kilka praktycznych podpowiedzi / Wear corsets with…? Few practical hints for you

Obiecałam ten temat w jednym z poprzednich postów. Dziś napiszę parę słów o gorsetach i ich funkcjonalności. Tak – funkcjonalności. To nie jest post o jego znaczeniu i o tym jak wyglądał w dawnych czasach. O czym więc? Jestem pewna, że wciągnie Was znacznie bardziej niż średnio zajmująca filozofia gorsetów (o której nota bene wspomniałam kilka dni temu – zapraszam do przejrzenia archiwum postów).

238761217716127586_k3fv44x5_c

Jak więc nosić gorset skoro wyszedł już dawno z sypialni i nonszalancko wystaje spod bluzki czy żakietu? Czy do większych figur pasuje dopasowany krój? Jak nosić gorset na co dzień tak żeby być ubraną, a nie przebraną? Uwierzcie – można! Trzeba tylko wiedzieć jak… Tu pojawiam się ja. Zaczynamy!

Gorset do jeansów

603003_10151354445509375_1582872664_nanna_corset_n_jeans_0001

Coraz częściej słyszę i czytam pytania odnośnie tej mody. Napiszę krótko – tak! Jednak z wyczuciem i poznaniem swojej sylwetki.
Uważajcie! W tym przypadku bardzo łatwo o nijakość albo złe proporcje. Jeśli znamy mocne i słabe strony swojego ciała będzie nam bardzo łatwo dobrać odpowiedni gorset i zestawić je z naprawdę fajnymi jeansami.

Gorset do spódnicy

11366

Zarówno długiej jak i krótkiej midi i mini. Długa spódnica ma to do siebie, że zakryje zbyt szczupłe, ale i masywne nogi. Najlepsza długość to za kostki. Pamiętajcie przy tym, żeby jej długość nie przeszkadzała w poruszaniu się, a więc wszystko z umiarem. Do krótkiej spódnicy też wygląda rewelacyjnie. Możecie założyć model bardziej zabudowany, masywniejszy z większą ilością zdobień, biżuterii czy wzorów wyhaftowanych na nim. Dlaczego? Po prostu wyrówna proporcje jeśli eksponujemy nogi i nie jesteśmy ubrane w dolnych partiach sylwetki.
Podpowiedź! Do zestawu ze spódnicą załóżcie krótką ramoneskę. To będzie prawdziwie nowoczesny glam rock…
Gorset oficjalnie i elegancko

Tender is the Night-sweaters-Steven Meisel-1

Dlaczego nie założyć ich do spodni garniturowych czy żakietu? Również do pracy. Odważcie się ubrać na początek gorset w stonowanych kolorach. Mogą być podobne lub takie same jak kolor ubrania. Lub dodatki (buty i torebka). Gorset w ciekawych wzorach może być jedynym akcentem kolorystycznym i żywym dodatkiem do codziennej szarości w pracy.
Gorset na bankiet i bal

kayleesbridalPicture-1
Pasują do eleganckich sukni jak i do zestawu spodnie, żakiet i naszyjnik. To tak zwany „pewniak” na wyjście dla lubiących gorsety i dobry wygląd. Jakie kolory? Polecam aby na wieczorne wyjście wybierać klasyczną czerń i ciemne kolory. Możecie je łączyć z czerwienią, amarantem, pudrowym różem czy turkusami, a nawet z butelkową zielenią. Dołóżcie kryształy czy cyrkonie a na najbliższej imprezie zabłyśniecie z pewnością!
I wreszcie…
Gorset jako bielizna

           cheapcorset4ucheapcorset4u_com

6a00d8341c76e453ef00e553868a1a8834-800wiCorset Mr PearlSteel-Bone-Sexy-Corset-Corsage-Plus-Size-A819-065

Wciąż nie wychodzi z buduaru, króluje w sex shopach i sklepach z bielizną. Również tą erotyczną. Co takiego w sobie ma? Spytajcie swoich mężczyzn. Jestem pewna, że każdy powie Wam to samo. Oni je po prostu uwielbiają.
Dlatego nie ważne jaki kolor, na jaką okazję i w jakim rozmiarze – noście je! Nie musicie zakładać gorsetu codziennie, tak jak robiły to w dawnych czasach poprzednie pokolenia. Nie musicie nosić go co tydzień, ani nawet co miesiąc. Zachęcam jednak do pamiętania o tym niezwykłym wynalazku. Przecież od pokoleń zniewala nas i naszych mężczyzn. Odważcie się założyć go choć raz tak żeby był widoczny – naprawdę warto.

—————————————————————————

I promised you I will write about it before. Today I’m going to let you know some about their functionality. Yes – functionality! This is not an another post about it’s meaning and history. About what then? I’m sure you’ll find this article much more interesting than another borung story about corset’s philosophy. By the way, I have mentioned about it few days ago (feel free to search through the archives on “Big Impression”).

238761217716127586_k3fv44x5_c
How to wear a corset in times when it went out of our bedrooms? And when it’s not only a lingerie anymore? Is a fitted corset proper for plus sized figures? How to wear it for every day so I’m dressed well? (and not overdressed!) Believe me – it’s possible! You only should know how to do this… It’s time for me to start my corset story for you!

Corset & jeans

603003_10151354445509375_1582872664_nanna_corset_n_jeans_0001
More and more often I hear and read questions, doubts about this set. I’ll put it shortly – yes! Wear it but with a knowledge about your own silhouette.
Look out! In this case you may easily get a boring and not well dressed look (if talking about proportions). If you know your body’s strengths and weaknesses you will fit a corset best quickly and effectively! Do it with a nice pair of jeans.
Corset & skirt

11366
Wear it with a long or short skirts. The long one may be a great opportunity to cover up too skinny or too large legs and this. In this case the best length is – under the ankles. Please, girls – remember about a practical length of long skirts. You should move easily in it. If talking about short midi or miniskirts, you may wear a much more massive, more ornamented corset. Why? Because it’ll maintain your body proportions, if you do not cover your legs.
Hint! Wear a short sexy leather dark jacket with metal zippers. It’ll be a real modern glam rock style…

Corset official & elegant

Tender is the Night-sweaters-Steven Meisel-1
Why not wear corsets together with elegant trousers, jacket and shiny jewelry? Yes, I’m talking about work. Try to wear a corset in calm colors. It may have similar or same colors as the suit or accessories (shoes and handbag). A corset made of printed or embroidered material could be an interesting addition to your everyday suit. And a bright accent during the day.
Corset for banquets & balls

kayleesbridalPicture-1
It fits to elegant dresses as well as to a set of trousers, jacket and necklace. It’s one of those good and classic choices for every one of you who likes to wear corsets and likes to look good. I recommend you to wear dark colors when you’re going to a night party. You may compose them with amaranth, red, light rose, turquoise and with green grass. Put on some jewels or shiny glasses and you’ll be shining the whole night!
And finally…
Corset as lingerie (underwear)

cheapcorset4ucheapcorset4u_com

6a00d8341c76e453ef00e553868a1a8834-800wiCorset Mr PearlSteel-Bone-Sexy-Corset-Corsage-Plus-Size-A819-065
It’s still very popular among boudoir apparel. Still on top of sex shop’s sales and lingerie stores. What’s so incredibly fascinating about them? Ask your men. I/m sure every one of them will tell you the same thing. They just love the way they look on you girls!
So wear them. No matter what color or size you wear – jest wear corsets! You don’t have to put it on every day, week or even month. I want to encourage you today and to remember about its beauty. Come on! There must be something about it! It has been fascinating and still fascinates us and our men. Try to wear a corset that Is visible – it’s worth it!

Advertisements

6 thoughts on “Z czym nosić gorset? Kilka praktycznych podpowiedzi / Wear corsets with…? Few practical hints for you

 1. katekaterina says:

  ohh..widzę że rozmowa o gorsetach cię zainsirowała trochę 🙂 cieszy mnie to bardzo 🙂 świetny artykuł, przynajmniej wiem do czego mogę to założyc oprócz sypialni 😉

  • kaluzaanna says:

   Katekaterina, cenię inspirujących rozmówców. Dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że artykuł się podoba.

   ————————-

   Katekaterina, I find inspiring people and conversations very valuable. Thank you for few kind words and I’m glad you like this article.

  • Big Impression says:

   Cześć Jula,
   Cieszę się, że są wśród nas panie, które kupują gorsety i – co więcej – chcą nosić je na wierzchu.

   Ponieważ jestem wielką ich zwolenniczką, polecę Ci żebyś nosiła go nie tylko pod spodem.
   Ten tutaj możesz nosić co najmniej na dwa sposoby:

   1. Do spodni – jeśli masz takie możliwości, załóż do niego dopasowane ciemne jeansy (rurki). Mogą być nawet przetarte (kolor: mocny granat, ale szarości czy czernie też się sprawdzą). Przyda się coś na wierzch. Idzie wiosna, może warto pokierować się trochę trendami i założyć na gorset przejrzystą koszulę czy wdzianko. Kiedyś zdecydowałam się na taką stylizację i byłam naprawdę zadowolona.

   2. Wieczorowo: do eleganckiej spódnicy (nie musi być czarna, a w kolorze, w którym czujesz się i wyglądasz dobrze). Inna opcja wieczorowej wersji to szerokie, plisowane spodnie (z lekkiej tkaniny). Osobiście choruję na takie od jakiegoś czasu. Zaprojektowałam i będę szyć, bo są idealne dla moich szerszych bioder.

   Poza tym, warto poeksperymentować z tym co masz w szafie lub na shoppingu. Wybierasz się na zakupy w gorsecie więc w przymierzalni sprawa prosta 😉 Powodzenia!

Wpisz swoje imię i skomentuj...\ Type your name and leave a Reply...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s