MAGDA GESSLER – ANALIZA STYLU / STUDYING THE STYLE OF MAGDA GESSLER

Tę postać zna już chyba każdy kto choć w niewielkim stopniu interesuje się kulinariami, a w szczególności programami TV o takiej tematyce. Ale pani Magda Gessler nie tylko jest restauratorką i krytykiem kulinarnym. Może nawet warto powiedzieć, że przede wszystkim jest artystką.

MODA_WIESZJAK__pl

Hiszpańska Akademia Sztuk Pięknych i życie w Bułgarii oraz na Hawanie. To brzmi jak sen. Dla pani Magdy skończył się po śmierci pierwszego męża, Volkharta Müllera. Ponowne małżeństwo z Piotrem Gessler okazało się drogą, którą poszła chętnie i śmiało. Z pasją oddała się kuchni i profesjonalnemu restauratorstwu. Dziś posiada w kraju wiele prywatnych restauracji, a od kilku lat mieliśmy okazję poznać bliżej jej sylwetkę. To za sprawą programu TV „Kuchenne Rewolucje”, gdzie pani Magda zmienia chylące się ku upadkowi restauracje w prawdziwie złoty interes. Jest coś co mnie osobiście rzuciło się w oczy po dłuższym śledzeniu emitowanego programu. Nie ulega wątpliwości, że profesjonalne porady, duży zasób wiedzy zarówno z gotowania, logistyki zarządzania firmą i urządzania restauracji to mocne cechy Pani Magdy. Na pewno program wymaga choćby odrobiny krytyki ze strony restauratorki, ale według mnie czasem jest ona po prostu przesadzona. A to, przynajmniej dla mnie, oznacza krytyka z rozmachem na potrzeby programu. Czy wobec tego artystka działa bardziej komercyjnie żeby program był ciekawszy? To kwestia, która bardzo mnie zastanawia.

Dość o ogółach. Pora na modowe podsumowanie…

Już od pierwszych odcinków „KR” zafascynowały mnie stylizacje jakie artystka nosi na co dzień. Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy jest fakt, że pani Gessler szczerze nie lubi czerni. Nie musi o tym nawet głośno mówić. To fakt, który łatwo wyczuć. „Kuchenne Rewolucje” to jedyny taki program, w którym mamy okazję zobaczyć jej ubrania na co dzień – kilka w jednym odcinku. Więc co artystka nosi w programie? Który styl jest jej bliski i w jakich kolorach czy fasonach czuje się najlepiej?

Nie ulega wątpliwości, że Pani Gessler pozostaje wierna polskiej projektantce, Marzennie Niemoczyńskiej. Pani Marzenna jest właścicielką atelier „303 Avenue”, które mieści się w Warszawie. Dziś jest przyjaciółką słynnej artystki i tworzy dla niej kolekcje ubrań w ulubionym stylu.

moda wieszjak_pl_

Marta Gesler
Co według mnie jest na tak a co na nie?

Na tak:

– To na pewno kolory, które za każdym razem są bardzo dobrze dobrane do typu urody pani Magdy. To pastelowe, lekkie barwy. Podkreślają jasną cerę, złocistą burzę loków i nadają świeżości, lekkości i młodzieńczego ducha.

Fasony i długość. Są naprawdę umiejętnie skomponowane na mimo wszystko trudnej do ubrania sylwetce.

– Szczególny plus za zachowanie jednego stylu. Dzięki temu tak medialna i popularna postać wypracowała sobie własną modę, która z pewnością będzie kojarzona z jej osobą.

Na nie:

Wbrew powszechnym bardzo pozytywnym opiniom, pojawią się słowa krytyki. To małe niuanse, które wprowadziłabym w czyn gdybym miała okazję stylizować tak znakomitą postać.

Monotonne sukienki. Pani Gessler w programach wciąż występuje w sukienkach. To na pewno oznacza, że je lubi. Szerokie, obszerne i trochę „workowate” można z powodzeniem zastąpić elegancką koszulą ze spodniami lub spódnicą. Całość nadal zachowałaby styl jaki odpowiada pani Magdzie.

Nieco mocniejszy kolor od czasu do czasu. Choć w bieli, pudrowym różu i morelce wygląda znakomicie, pani Gessler równie doskonale mogłaby prezentować się w nieco mocniejszych kolorach. Wciąż omijając czerń i smutne szarości czy granaty. Jasny szmaragd, kolor indygo czy soczysta czerwień – dlaczego nie? Zauważyłam nieśmiałe podejście do takich barw – mocny pomarańcz narzutki do szarej sukienki. To dobry trop Pani Magdo!

moda wieszjak pl
Ciemne szarości i czernie nie zasługują na pochwałę kiedy je nosi Magda Gessler. W takim zestawie wygląda po prostu smutno i zdecydowanie dodaje sobie lat. Ja jestem na nie…

moda wieszjak_pl
Moja końcowa opinia jest bardzo pozytywna. Myślę, że wszystkie gwiazdy noszące nieco większy rozmiar powinny brać przykład z pani Magdy Gessler.

Jakie jest Wasze zdanie?

zdjęcia / photos: moda.wieszjak.pl

—————————————————————————————

This person is known by every one in Poland who is interested in fine cuisine, especially TV programs about it. But you mustn’t forget, Mrs. Gessler is not only an cuisine expert. You’d rather say she’s rather an artist.

    MODA_WIESZJAK__pl

Spanish Academy of Fine Arts, life in Bulgaria and Havana – it all seems a dream to me. For Mrs. Magda it ended after her first husband, Volkharta Müller’s death. Another marriage with Peter Gessler opened her a new path, which she passed with strong fascination. She gave herself to professional cooking with passion. Today she own several restaurants, and form few years she is running a TV program “Kitchen Revolutions”. In here Magda Gessler gives to falling restaurant owner’s a chance of changing their businesses into a real gold mine. The program gave her an unexpected popularity and thousands of fans all over the country.

It’s time to summarise Magda Gessler’s fashion style…

There’s no doubt she is strongly faithful to her stylist – a fashion designer Marzenna Niemoczyńska. The designer owns an atelier situated in the capital of Poland, Warsaw called “303 Avenue”. They made big friends with Magda Gessler and Marzenna creates lots of collections perfectly suited for the artist’s taste and needs.

What is ok and what is not ok?

For Yes:

colors. They are usually very bright and light, matching Magda Gessler’s eyes and hair perfectly. Pastels, non-heavy shades corresponds with her face, give an impression of lightness and a young spirit

clothe’s shape and cut. It’s all really well made and composed on her silhouette

good style. This original and unusual style gave Mrs. Gessler a chance to work on her own fashion style. From now on it will be strongly connected with her.

For No:

same patterns, shapes and construction of her apparel. I would make something different and unexpected when stylizing Mrs. Gessler, for example dressing her into an elegant blouse (doesn’t have to be plain) with well-made pants or skirt

a bit stronger colors sometimes. Why not trying to dress her in juicy red or indigo colors?

No to dark grey and black! Magda Gessler showed herself in a combination of these colors. No, no and…no!

My concluding opinion is a positive one. Every celebrity who wears a bigger size could learn from Mrs. Magda Gessler.

And what is your opinion about this plus size celebrity?

Advertisements

One thought on “MAGDA GESSLER – ANALIZA STYLU / STUDYING THE STYLE OF MAGDA GESSLER

 1. aprender ingles says:

  Obviously you will learn how to do cardiopulmonary
  resuscitation on children and adults. The technology has been planned with the understanding that every child
  has a different learning style and ability of learning.
  Southwestern Assemblies of God University offers an undergraduate
  degree program completely online.

Wpisz swoje imię i skomentuj...\ Type your name and leave a Reply...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s